VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

23 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja dla Jana Pawła II”.

Mottem tegorocznego konkursu były słowa Ojca Świętego, które skłoniły uczestników do wyboru poezji ukazującej zachwyt człowieka nad światem: „Piękno przyrody mówi o Jego Stwórcy…”.

Celem konkursowych zmagań było propagowanie wrażliwości na piękno otaczającego nas świata oraz tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej uczniów.

W zmaganiach o piękną interpretację poezji wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy Dwikozy oraz szkół noszących imię Jana Pawła II z województwa świętokrzyskiego i diecezji sandomierskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Hapke, Zofia Maślach, Adelina Tolmachowa i Florian Walawender. Komisja doceniła warsztat recytatorski uczennic – Zosia zajęła II miejsce w kategorii wiekowej klas piątych, natomiast w kategorii wiekowej klas siódmych Karolina zajęła I miejsce, a Adelina – III miejsce.

Gratulujemy 👏