Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

W czwartek, 12 września w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadziła je pani Joanna Młynarska, pielęgniarka. Dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Przypomniały numery alarmowe, poznały pozycję bezpieczną. Dowiedziały się jak należy przeprowadzić resuscytację i jak postępować przy skaleczeniach i urazach rąk i nóg. Przedszkolaki zaznajomiły się też z wyposażeniem apteczki. Największe emocje wśród maluchów wzbudził pokaz resuscytacji wykonany na fantomie oraz bandażowanie kończyn.

Dziękujemy Pani Asi szkolnej higienistce za przekazanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy oraz poświęcony czas.