Spotkania zawodoznawcze

Spotkanie z pszczelarzem

Uczniowie klas Ib i IVb uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem – Panem Krzysztofem Herdzikiem. 🐝🐝
Zaproszony gość przekazał uczniom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarzy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie.
Pan Krzysztof Herdzik opowiedział także o tym, jak powstaje miód i jak odróżnić od siebie różne rodzaje miodu.
Dużą atrakcją było oglądanie ramki z ula, stroju pszczelarza oraz przyrządów, których używa w swojej codziennej pracy.

Spotkanie z informatykiem

Uczniowie klas VII i VIII spotkali się z informatykiem Panem Wojciechem Buczkiem, absolwentem Politechniki Warszawskiej. Zaproszony gość zapoznał uczniów z pracą programisty, a także innymi zawodami z dziedziny informatyki. Opowiedział także o nowoczesnej technologii przyszłości – sztucznej inteligencji. Była to ciekawa lekcja informatyki i doradztwa zawodowego.