Aktualności
  19 i 20 09. 2019 r.

„Nie śmiecimy - sprzątamy – zmieniamy”

   

 
 
 
   
19 i 20 września 2019 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy wraz z wychowawcami uczestniczyli w 26 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy – zmieniamy”.
19 września 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały plakaty opowiadające o pięknie przyrody, o ekologii oraz segregacji śmieci. Tego dnia odbyły się także rodzinne warsztaty ekologiczne zorganizowane dla rodziców, przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. Uczestnicy warsztatów mieli zaprojektować i wykonać zabawkę – zwierzątko z surowców wtórnych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy. W ruch poszły zużyte przedmioty, plastikowe odpady, kartony, nożyczki, kleje itp. Sala przemieniła się w prawdziwy warsztat. Celem prowadzonych działań proekologicznych było uwrażliwienie dzieci, aby w przyszłości stały się prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.
19 i 20 września 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej brali udział  w akcji sprzątania przyszkolnych terenów, boisk sportowych i „Zielonej Pracowni” oraz w plastycznych warsztatach ekologicznych. Finał odbył się na dziedzińcu szkolnym, gdzie wszyscy uczestnicy prezentowali swoje prace zachęcające do  poszanowania zasobów naturalnych, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.
Dodatkowo wychowawcy klas I – III mając na uwadze wspieranie potencjału rozwojowego uczniów oraz stwarzanie warunków do ich aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i  środowiska lokalnego, zorganizowali konkurs recytatorski „Ekologia na co dzień”. Uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce ekologicznej, a finaliści zostali nagrodzeni dyplomami.
Głównym celem tegorocznego przedsięwzięcia było rozbudzenie świadomości ekologicznej u uczniów oraz zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.