21. 12. 2018 r.

Jasełka 2018

Społeczność naszej szkoły mogła poczuć świąteczną atmosferę w trakcie wspólnego świętowania. Zebraliśmy się wszyscy – dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i dziadkowie na hali sportowej, gdzie wspólnie przy światełku betlejemskim przeżywaliśmy szkolną wigilię Bożego Narodzenia.
Pan dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w XXIII Szkolnym Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową oraz w XVIII Szkolnym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową. Nagrodzone szopki i kartki mogliśmy podziwiać przez ostatnie kilka dni w holu naszej szkoły.
Następnie uczniowie klas czwartych przedstawili pouczające Jasełka, dzięki którym zwrócili naszą uwagę na duchowe przeżywanie Bożego Narodzenia. Zaznaczyli tym samym, że świąteczny czas to nie tylko zakupy, prezenty czy zabawa – to przede wszystkim radość z narodzin Bożej Dzieciny i czas spędzony w gronie najbliższych.
Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych mieli uczniowie wyróżnieni w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda Kolęda” oraz nasz zespół muzyczny „Akord”.
Na zakończenie, ksiądz Damian Stala odczytał fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu i po wspólnej modlitwie udaliśmy się do klas, aby ze swoimi kolegami i wychowawcami połamać się opłatkiem.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, spokoju, Błogosławieństwa Nowonarodzonego oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019!

Joanna Sobiło