09. 11. 2018 r.
Uroczysty finał Tygodnia Patriotycznego

11 listopada 2018 roku mija 100 lat odkąd Polska zrzuciła z siebie jarzmo niewoli. Polskość i niepodległość były dla kilku pokoleń Polaków niespełnionym snem. Dziś oddajemy hołd tym, którzy walczyli o to, by marzenia stały się rzeczywistością, by Polska stała się wolnym krajem. 100 lecie odzyskania niepodległości to nie tylko bardzo ważne święto, ale także najważniejsza lekcja miłości do Ojczyzny i szacunku do narodowych tradycji.
Z tej okazji w piątek 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty finał Tygodnia Patriotycznego połączony z montażem słowno-muzycznym.  Wolność odzyskana przez naszych przodków determinuje nas do kultywowania narodowych tradycji, dlatego uczniowie oddziału przedszkolnego rozpoczęli uroczystość radosnym wykonaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, zaś młodzi tancerze ze szkoły podstawowej zachwycili publiczność prezentacją polskich tańców narodowych. Pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej, niepodległościowej, wyrażające tęsknotę za utraconą ojczyzną, zagrzewające do walki o wolność, wreszcie ogłaszające radość z odzyskanej wolności; zabrzmiały niczym dzwon budzący w naszych sercach potrzebę wspólnego świętowania. Na zakończenie, o godzinie 11.11 w ramach  ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” mury naszej szkoły zatrząsały się uroczystym „Jeszcze Polska nie zginęła…”. Wspólnie z uczniami szkół w całej Polsce braliśmy udział w biciu rekordu jednoczesnego odśpiewania Hymnu Narodowego od Bałtyku po Tatry.

Lidia Lebioda

Ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty  z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.