16. 11. 2018 r.
Ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych

16 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się  uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Spotkaliśmy się w roku szczególnym dla naszej Ojczyzny i szkoły, bowiem świętujemy 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i 40 rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II.
Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, Patrona Szkoły – Jana Pawła II oraz zasad bezpiecznego zachowania się. Udowodnili, że są gotowi do podjęcia sumiennej i rzetelnej nauki. Następnie w obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci odważnie złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły - symbol  najwyższych wartości, które są fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły, w duchu nauczania Jana Pawła II.
Kolejnym ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka „dużym ołówkiem”. Na zakończenie wychowawcy  klas  wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Dopełnieniem całej uroczystości było wspólne złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Jana Pawła II–Patrona Szkoły.

Kochane Pierwszaki!
Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Beata Orłowska
Małgorzata Żurawska