wrzesień 2017 r.

Zbieramy – pomagamy!

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy wyszli z inicjatywą zorganizowania w szkole akcji charytatywnej polegającej na pomocy polskim misjonarzom w krajach trzeciego świata. Akcja będzie polegać na zbieraniu makulatury i zużytych baterii. Środki uzyskane ze sprzedaży  zebranych surowców pomogą misjonarzom między innymi w budowie studni oraz zorganizowaniu posiłków w szkołach w Afryce .

Bardzo prosimy o włączenie się wszystkich uczniów, a także rodziców i pracowników szkoły  w naszą ekologiczno – charytatywną akcję.

Posprzątaj piwnicę czy strych i stare, niepotrzebne gazety, książki czy zeszyty, przynieś do szkoły i wrzuć do pudełka. Przynieś zużyte baterie. Ten drobny gest pomoże w nakarmieniu i napojeniu czystą wodą tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Na Twoje dobre serce czekają miliony dzieci!

Koordynatorzy akcji: Franciszka Sroka, Dorota Giebułtowicz, Joanna Bąk