kwiecień/maj 2017 r.

"Młody Matematyk"

W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym uczniowie klas I i II gimnazjum naszej szkoły, brali udział w Powiatowym Konkursie "Młody Matematyk". Konkurs składał się z trzech etapów, a jego organizatorem jest Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli.
Etap szkolny tego konkursu odbył się 5 kwietnia 2017 roku i wzięło w nim udział 20 uczniów Gimnazjum Publicznego w Pysznicy. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowało się 8 uczniów. Są to:
Stepień Joanna kl. II a
Biernat Kacper kl. II b
Sudoł Marta kl. II b
Tofil Karolina kl. II b
Dziewa Maciej kl. I a
Paruch Stefan kl. I a
Maślach Bartłomiej kl. I b
Samborski Michał kl. I b
Etap międzyszkolny miał miejsce 24 kwietnia 2017 roku na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli, a do ostatniego etapu konkursu  awansowało
4 uczniów:
Biernat Kacper kl. II b
Dziewa Maciej kl. I a
Paruch Stefan kl. I a
Maślach Bartłomiej kl. I b
Etap powiatowy
odbył się 16 maja 2017 roku na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Zadania na tym etapie były przygotowane we współpracy z wykładowcą politechniki. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Niestety żaden z naszych uczniów nie uzyskał tytułu laureata, ale od zwycięzcy konkursu dzieliło dwóch spośród nich, tylko 2 punkty.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w konkursie za udział, a uczniów klas pierwszych gimnazjum zapraszamy do udziału w kolejnej edycji tego konkursu już za rok.

Aneta Stanowska