12. 05. 2017 r.

„Poszukiwacze złotego pociągu”

Uczniowie klas III – VI szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Poszukiwacze złotego pociągu” organizowanym przez Portal Edukacyjny „rozwijam.edu.pl.
Konkurs ten wymagał od młodszych uczniów wyobraźni, umiejętności planowania i odrobiny zdolności plastycznych, a od starszych – konkretnej wiedzy i umiejętności z przyrody. Uczniowie podzieleni zostali na dwie kategorie: klasy III – IV oraz V – VI. Zadania w obu kategoriach oparte były na umiejętnościach czytania mapy i w obu celem jest dotarcie do legendarnego „złotego pociągu”.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wielu uczniów pogłębiło swoją wiedzę o rejonie oraz doskonaliło jej zastosowania w praktyce. Po dokładnym sprawdzeniu prac i testów Portal Edukacyjny „Rozwijam.edu.pl” zdecydował o przyznaniu nagród poszczególnym uczestnikom.
Z radością informujemy, że I miejsce w kategorii klas III – IV otrzymał uczeń naszej szkoły – Szymon Haliniak z klasy IV.
Wszystkim uczestnikom, zarówno młodszym, jak i starszym, dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie prac konkursowych. Szymonowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Bąk