21. 03. 2017 r.

Spring Day

21 marca to dzień powitania wiosny, który od lat rozbrzmiewa w naszej szkole językowo i pod znakiem piosenek angielskich. Tegoroczny Spring Day rozpoczęli najmłodsi  uczniowie z klas I – III. Przedstawili oni krótkie i ciekawe informacje na temat wybranych przez siebie krajów: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Włoch. Następnym punktem tego wiosennego spotkania była muzyka, głównie z lat 80 – tych,  w wykonaniu solistów i zespołu kameralnego „Akord”, który otrzymał wyróżnienie na Konkursie Piosenki Angielskiej „You can sing – lata 80 – te” w Stalowej Woli  za piosenkę „Africa” amerykańskiego zespołu Toto. I tak usłyszeliśmy utwory Abby, Toto oraz znanych artystów tj. Jennifer Rush, Birdy, Lenki, Jessie J., Edi Sheerana. Oprócz zespołu „Akord”, który powoli staje się, oprócz chóru szkolnego,  muzyczną wizytówką naszej szkoły, śpiewali utalentowani soliści: Kamila Kochan, Julia Maślach, Klaudia Potaczała, Kinga Kurek, Melanie Stępień, Patrycja Wermińska i Dawid Maślach. Nagrodzeni zostali również uczniowie biorący udział w konkursach leksykalnych z języka angielskiego w klasach II – VI szkoły podstawowej i gimnazjum oraz z języka niemieckiego w gimnazjum przeprowadzone pod koniec lutego i na początku marca. Nagrody zostału ufundowane przez Radę Rodziców i wydawnictwo Macmillan. Nowym pomysłem okazało się zorganizowanie stoiska niemieckiego przez uczniów klasy I b gimnazjum, gdzie można było przeglądnąć gazety w języku  niemieckim, skosztować wyrobów cukierniczych pochodzących z Niemiec oraz obejrzeć plakaty ukazujące kulturę niemiecką.

Dominika Jonaszek – Pędlowska, Elżbieta Tofil, Joanna Zbyrad