21. 10. 2016 r.

Wycieczka do Oblęgorka i Chęcin

21 października uczniowie klas pierwszych i klasy trzeciej B gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Oblęgorka i Chęcin. W Oblęgorku gimnazjaliści zwiedzili dworek, który Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku od narodu polskiego w podziękowaniu za twórczość literacką. Uczniowie obejrzeli pomieszczenia wyposażone w oryginalne meble, obrazy, rzeźby i część księgozbioru polskiego noblisty, zwiedzili wystawę, na której nie zabrakło rękopisów, listów i jubileuszowych pamiątek. Ponadto gimnazjaliści wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej twórczości i życia Henryka Sienkiewicza i jego czasów. Poznali biografię pisarza pokazaną na tle epoki, dowiedzieli się, jak wyglądało codzienne życie w XIX wieku. Lekcję wzbogaciła prezentacja multimedialna.
Wspaniałą lekcję przyrody uczniowie przeżyli w Jaskini Raj w Chęcinach. Na wszystkich ogromne wrażenie wywarły liczące setki lat skały. Przepiękne stalaktyty, stalagmity i stalagnaty pobudzały wyobraźnię uczniów. Gimnazjaliści poznali historię odkrycia jaskini oraz dowiedzieli się jak powstały te imponujące formy naciekowe.

Organizatorki wyjazdu:
Barbara Szpunar