17. 10. 2016 r.

Święto szkoły

17 października 2016 r. w ramach obchodów Święta Szkoły uczniowie kl. I szkoły podstawowej oraz kl. I ab gimnazjum zostali pasowani na ucznia i przyjęci do społeczności szkolnej noszącej imię Jana Pawła II. Uroczyste przyjęcie w poczet uczniów zostało przypieczętowane aktem ślubowania na sztandar szkoły.
Tego dnia zostały wręczone nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie, Szkolnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”, Szkolnym Konkursie Recytacji.
14 i 17 października w szkole prowadzona była akcja charytatywna pod hasłem „Odkręć serce”. Dzięki tej akcji, społeczność uczniowska otwierając swoje serca na potrzeby chorych dzieci zgromadziła wiele nakrętek. W tych dniach w ramach pracy wychowawczej z Patronem odbyły się warsztaty poświęcone dobroczynności, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie, w nawiązaniu do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”, stosując różnorodne materiały i różnorodne środki plastyczne interpretowali istotę miłosierdzia, miłości, bezinteresownej pomocy, otwartości serc. Efekty tej pracy zostały wyeksponowane w holu przy tablicy poświęconej Patronowi szkoły.