Aktualności Wydarzenia

„Spójrz Inaczej”

W dniach 28.09 – 1.10.2024 r.
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy odbywały się warsztaty przygotowujące realizatorów programu
„Spójrz Inaczej” w klasach I – III

W czasie dwóch pierwszych dni szkolenia nauczyciele uczestniczyli w zajęciach warsztatowych mających na celu doskonalenie umiejętności kontaktu indywidualnego z uczniami, kontaktu z grupą, kierowania klasą, radzenia sobie z własnymi trudnymi emocjami i dyscypliną, podczas gdy uczniowie łamią zasady i zakłócają prowadzenie zajęć.
Trzeciego i czwartego dnia nauczyciele biorący udział w warsztatach kolejno w parach prowadzili zajęcia z uczniami w klasach według wybranych scenariuszy programu „Spójrz Inaczej”. Obserwatorami zajęć byli wszyscy pozostali uczestnicy szkolenia, którzy wspólne omawiali przeprowadzone zajęcia (tzw. superwizja uczestnicząca).
Program psychoprofilaktyczny „Spójrz inaczej” dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej jest rekomendowany przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Realizatorem szkolenia było STOWARZYSZENIE PSYCHOPROFILAKTYKI SPÓJRZ INACZEJ ze STARACHOWIC.

Warsztaty prowadził certyfikowany trener programu – Roman Stec.

Organizacją szkolenia w ramach umowy wolontariackiej zajmowała się Alina Tofil.