Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

24 września 2024 r. w Stalowej Woli odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce. W finałach tych starowało dwoje uczniów z naszej szkoły.
Michał Bajgierowicz starował w konkurencji biegowej – 60 m. Ostatecznie uplasował się na 10. pozycji.
Lena Błażejowska zajęła III miejsce Gratulacje 👏👏
W finałach uczestniczyło około 500 uczniów z Podkarpacia.

Zabawy w gotowanie

W dniach 9 oraz 16 września uczniowie z klas I- III brali udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych pod przewodnictwem „Zabawy w gotowanie”, współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Jestem Eko”.
Celem warsztatów było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów. Ogromną zaletą i to czym te zajęcia się wyróżniały to idea, którą była ekologia.
Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji na temat odżywiania się uczniów oraz tego, jak ważny jest zdrowy tryb życia. Uczestnicy poznali zasady zdrowego odżywiania. Główną częścią programu było sporządzenie przez uczniów zdrowego koktajlu składającego się głównie z warzyw i owoców. Uczniowie chętnie uczestniczyli w wykonaniu ekociasta na gofry. Ostatnim etapem było udekorowanie gofrów owocami i biosyropem z agawy. Oprócz nowych, ciekawych przepisów, uczniowie rozwijali również swoje zdolności manualne. Po zakończonych zajęciach uczestnicy otrzymali gotowe przepisy, które z pomocą dorosłego mogą wykonać w domu.

Spotkania z rodzicami