Sukcesy sportowe naszych uczniów

W piątek 7 czerwca odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców.⚽️

Nasi uczniowie zostali wicemistrzami powiatu stalowowolskiego. O drugim miejscu zdecydowała seria rzutów karnych, w której naszych piłkarzy pokonali uczniowie PSP nr 11 w Stalowej Woli.

W tym samym dniu młodsi sportowcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci ,,Baw się z nami’’.

Serdecznie gratulujemy.👏👏

Warsztaty edukacyjne z Instytutem Pamięci Narodowej

Uczniowie klas 6a i 8 wzięli udział w nowoczesnym warsztacie edukacyjnym- Śledztwo katyńskie.

Celem warsztatu było ustalenie tożsamości i upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej, a także zaznajomienie uczniów ze specyfiką pracy historyków.

Uczniowie doskonali rozwijanie umiejętności analizy historycznej, kojarzenia faktów, stawiania hipotez i wyciągania wniosków. Pierwszoklasiści również wzięli udział w zajęciach. Dla młodszych uczestników warsztatu przygotowano zajęcia związane z tematyką symboli narodowych.

Te niestandardowe lekcje historii spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

Dziękujemy pracownikom Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie za przeprowadzenie warsztatów.

Młodzi Przyrodnicy

I miejsce w Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym ,,Młodzi Przyrodnicy’’.

Z ogromną radością informujemy, że Natalia Wiśniewska i Filip Rostek w dniu dzisiejszym zajęli I miejsce w VI Edycji Konkursu Przyrodniczego dla klas trzecich. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Stalowej Woli.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, wyciąganie wniosków na podstawie doświadczeń oraz prezentacja wcześniej wykonanych plakatów pt. ,,Odnawialne źródła energii’’.

Serdecznie gratulujemy!👏👏

Gdy słowa dojrzewają

Konkurs „Gdy słowa dojrzewają” rozstrzygnięty!

4 czerwca 2024 roku w auli Zespołu Szkół w Jeżowem odbył się finał XIII Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”.

Maja Partyka uczennica kl. VIb otrzymała wyróżnienie w kategorii-poezja.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!👏👏